Що таке вазелін.  5 способів його використання

Вазелін входить у список універсальних засобів, який можна використовувати у різних напрямках. Вперше вазелін був виведений та запатентований в ХІХ столітті, коли вчений-винахідник зазначив його корисні властивості. Вазелін косметичний здатний на загоєння ранок, а також зволоження та пом’якшення шкіри. Завдяки цим властивостям його коло використання дуже широке.

Фахівці ТОВ "БІОЛАЙН" вважають, що вазелін є одним з основних допоміжних засобів краси, який кожна жінка повинна тримати у себе вдома або в сумочці. Він має нескінченно велику кількість способів використання, крім того, він доступніший, ніж більшість лосьйонів і косметичних засобів, які продають в магазинах.

Вазелін був винайдений у 1859 році, хіміком Робертом Чезбро з Англії. Тоді він помітив, що отримана речовина загоює шкіру, пом’якшує її та захищає від вітру та сонця. Спочатку він назвав її нафтовим желе. Але через дивакувату назву ніхто не зацікавився продуктом, тому Чезбро її змінив та назвав засіб Вазелін. Назва препарату взялася з двох простих слів: «wasser» (нім., означає «вода»), «elaion» (грецьке, означає «оливкова олія». Після цього в 1972 році Чезбро запатентував продукт та її почали виробляти у великих масштабах. Тільки в 1978 році «Вазелін» був запатентований як торгова марка.

Ми пропонуємо Вам 5 способів, як можна використовувати косметичний вазелін.

1. Вазилін чудовий засіб для сухої шкіри, включаючи губи та повіки. Суха шкіра має здатність лущитися, свербіти, тріскатися і навіть кровоточити. Оскільки форма мазі є ефективнішою при значному ксерозі, особливо при нанесенні на вологу шкіру, вазелін чудово впорається з сухістю. Також моносклад є гіпоалергенним та викликає менше подразнень.

2. Наступний неочікуваний лайфхак - це допомога при гоєнні травмованої шкіри. Для незначних ран, таких як порізи та подряпини, використовуйте вазелін, щоб запобігти пересиханню рани та утворенню твердої кірки/струпа, що подовжує період гоєння. Вазелін допоможе уникнути формуванню занадто великого, глибокого та сверблячого рубця.

3. Запобігання утворенню мозолів та "водянок". Щоб запобігти подразненню після механічного впливу тертя на шкіру, що може призвести до появи пухирів, нанесіть вазелін на проблемні місця, наприклад, стопи або стегна.

4. Найкращий спосіб запобігти пелюшковому дерматиту - це зберегти шкіру дитини якомога сухішою та чистою. Однак, якщо ваша дитина все-таки отримала висип, застосовуйте вазелін під час кожної зміни пелюшок. При правильному догляді, висип у дитини повинен зникнути через три-чотири дні.

5. Якщо ви часто робите манікюр та педикюр, наносьте вазелін на нігті та кутикулу. Це допоможе запобігти ламкості нігтів та зволожить кутикулу, щоб вона виглядала охайною, як наслідок ви її перестанете зрізати. Для найкращих результатів застосовуйте його, коли нігті вологі.

Хоч вазелін і має багато переваг, використовувати його слід не всім. Уникайте нанесення вазеліну на обличчя, якщо ви схильні до вугрів, оскільки це може спричинити погіршення.