Вітамін А масляний: панацея чи небезпека для організму? 

Всі ми знаємо про існування вітаміну А, та не всі знаємо про його властивості. Під вітаміном А розуміється група близьких за хімічною будовою речовин, яка охоплює ретиноїди: ретинол (вітамін A1, аксерофтол), дегідроретинол (вітамін А2), ретиналь (ретинен, альдегід вітаміну A1), ретиноєву кислоту та декілька провітамінів – каротиноїдів, найважливішим серед яких вважається β-каротин. Усі вони важливі для повноцінного функціонування організму людини.

Вітамін А – це перший з відкритих вітамінів, звідси і походить його назва – за першою літерою абетки. Це необхідний для нашого існування елемент, який за потрібної кількості в організмі убезпечує від багатьох проблем. Вітамін А сприяє зміцненню імунітету, тому існує менша ймовірність ураження вірусними інфекціями.

Якщо Ви хочете мати здорові зуби, доглянуте міцне волосся, пружну шкіру, тоді Вам варто подбати про забезпечення організму вітаміном А, адже саме він має вплив на усі вищеназвані фактори. Якщо вітаміну А недостатньо, може порушуватися функція слизових оболонок, погіршуватися стан роботи печінки, крім того, можливе погіршення зору.

У більшості косметичних засобів, які сьогодні нам пропонують, містяться ретиноїди – це синтетичні аналоги вітаміну А. Вітамін А дуже ефективний під час лікування шкірних захворювань. Якщо потрібно боротися із ушкодженнями шкіри (рани, сонячні опіки), то вітамін А дієво впорається із прискоренням процесу загоєння. До того ж цей вітамін стимулює синтез колагену, що стає причиною покращеної якості новоутворених тканин.

Ретинол необхідний для нормального ембріонального розвитку, живлення зародка і зменшення ризику ускладнень вагітності, які можуть спричинити малу вагу немовляти. Як вітамін А, так і b-каротин можуть використовуватися як засоби профілактики і лікування ракових захворювань. Їх дія полягає ще й у тому, що вони допомагають унеможливити повторну появу пухлини після операцій. Якщо говорити про прийом вітаміну А, то він краще засвоюється у комплексі з вітаміном Е. 

Чим може обернутися нестача вітаміну А та яка користь від нього, ми вже знаємо. Проте перед вживанням цього препарату варто проконсультуватися із лікарем або ж хоча б звернути увагу на протипоказання, які вказують в інструкціях. Адже неправильне вживання на перший погляд абсолютно безпечних та корисних препаратів може завдати шкоди Вашому організму.

В асортименті інтернет-магазину "Біолайн" наявний вітамін А масляний. До того ж у нас можна придбати різні фармацевтичні субстанції, переглянути які можна у каталозі товарів